- Gegevens

Rietje Klappe liep een degelijke wedstrijd, zoals we haar kennen, en finishte in de V40 categorie als negende in 1:44:56. Rietje blikt terug: "Lekker gelopen vandaag in Dronten; er stond wel veel wind, maar het bleef droog en het was niet al te koud. Ik kon de eerste ronde aardig het tempo er in houden, ook op de vlakke stukken tegen de wind in. Soms ook met een groepje. De tweede ronde was zwaar, ik liep veel meer alleen en kon niet meer goed mijn tempo vasthouden. Toch geprobeerd om door te gaan, achteraf ben ik toch best tevreden met mijn tijd. En niet 'kapot' gegaan, zoals sommige anderen, die het zwaar hebben gehad. Voor mij dus een goede duur-test. Uiteindelijk zag ik dat ik 'maar' twee minuten verval had, de 2e ronde. Op naar Rotterdam!"
Op de 10 kilometer testte Lieve Tollet zich na een periode van relatieve rust en herstel en finishte als tweede vrouw in 40:29. Bij de mannen was Arne Mulder de snelste BB-loper. Met 33:45 kwam hij uit op een derde plaats. Heel makkelijk ging het niet. In het groepje waarin hij liep werd na twee kilometer flink versneld en Arne moet kiezen, meegaan of in alleen lopen en met de wind op kop is dat ook geen aantrekkelijke optie. Meeversnellen dus, maar na 6 kilometer zakte zijn tempo toch wat waardoor de beoogde 33-laag er niet meer in zat.
Erik Slomp had lekker gelopen en werd 6e in 35:44 waarmee hij dicht in de buurt van zijn PR kwam. Ook Mark Hakbijl (36:51 12e plaats) was tevreden met een constante race. Marijn de Keijzer finishte in 42:38.
